40 lat VOLTCRAFT - technika pomiarowa dla branży elektrycznej

Pasja do zaawansowanych technologii i wysokiej jakości, to właśnie wyróżnia markę VOLTCRAFT. Od 40 lat oferuje szeroką gamę urządzeń z zakresu techniki pomiarowej, techniki zasilania i ładowania. Niezawodność i bezpieczeństwo to decydujące atrybuty, np. multimetry szkoleniowych czy testery napięcia muszą się codziennie sprawdzać w trudnych warunkach na placu budowy.

Precyzyjnie dopasowane rozwiązania do praktycznego zastosowania, jak również innowacyjne pomysły na przyjazną dla użytkownika obsługę, pozwalają na efektywne wykorzystanie produktów. Tak, abyś mógł skupić się na swojej pracy.

 

Uniwersalne urządzenia do rozwiązywania problemów

Multimetry VOLTCRAFT z serii VC200 są zoptymalizowane do szkolenia.

Seria VC200 posiada wbudowane specjalne mechanizmy zabezpieczające, które zapewniają maksymalne bezpieczeństwo użytkownika. 

 

 • Baterię można wymienić tylko wtedy, gdy przewody pomiarowe są odłączone
 • Bezpieczniki samoresetujące dla zakresu pomiarowego mA
 • W zależności od pozycji przełącznika wyświetlane jest prawidłowe przyporządkowanie gniazda pomiarowego
 • Przewody pomiarowe ze wskaźnikiem zużycia
 • Jeśli gniazda testowe są nieprawidłowo przypisane, rozlega się sygnał ostrzegawczy

Precyzyjna seria VC-800 firmy VOLTCRAFT dla użytkowników o wysokich wymaganiach dotyczących dokładności i funkcjonalności.

Seria multimetrów VC400 jest solidna i zoptymalizowana dla branży elektrycznej.

Multimetr to jedno z najważniejszych narzędzi pomiarowych i diagnostycznych. Może świadczyć cenne usługi zwłaszcza dla systemów niskiego napięcia, takich jak systemy domofonowe, systemy alarmowe i przeciwpożarowe, systemy monitoringu wizyjnego i magistralne. VOLTCRAFT specjalnie dostosował serię VC-400 do potrzeb instalacji elektrycznej i zoptymalizował jej praktyczność w trudnych warunkach. Multymetr  VC-460 E jest największym osiągnięciem serii i oferuje stopień ochrony IP65, tester pola wirującego, filtr dolnoprzepustowy i przetrwał testy upadku z wysokości 2m bez uszkodzeń.

Praktyczne akcesoria do multimetrów, które zwiększają komfort podczas pracy.

Nowa seria VC100 - multimetr klasy podstawowej z imponującym wyświetlaczem i zakresem funkcji.

Czasami wystarczy zwykły multimetr. Mały profesjonalny multimetr z serii VC100, jako drugie urządzenie lub przyrząd do prostych zadań pomiarowych..

Po prostu odłącz - cęgi prądowe i końcówki prądowe

Mierniki cęgowe to urządzenia przydatne do niektórych zadań testowych. Pobór prądu przez wrażliwe obciążenia powinien być zawsze sprawdzany i rejestrowany. Jeśli zmierzone prądy odbiegają od normy, może to świadczyć o zbliżającej się awarii lub o tym, że odbiornik już uległ usterce. Miernik cęgowy VOLTCRAFT VC-337 posiada bardzo wąskie cęgi i dlatego może być stosowany we wszystkich szafach sterowniczych, umożliwiając pomiar prądu nawet w przypadku ciasno ułożonych przewodów. Ale nie tylko niskie prądy mogą być obsługiwane przez produkty VOLTCRAFT, możliwe są zaciski prądowe do 1000A i średnice kabli do 37mm.

Miernik cęgowy serii VC700 są zoptymalizowane do stosowania w branży elektrycznej.

Seria dla elektryków pracujących na zewnątrz. Miernicki cęgowe są wytrzymałe, odporne na zachlapania i pył (IP54). Posiadają funkcje pomiaru silnika i automatyczne podświetlenie wyświetlacza. Testowane przez TÜV/GS. Niekoniecznie przeznaczone do laboratorium, ale ułatwiające codzienną pracę fachowcom.

Seria E VC 700 VC-740 E VC-750 E
Zakres pomiarowy prądu
600 A 600 A
Wyświetlacz  6000 6000
Prąd stały
-
Metoda pomiaru
True RMS True RMS
Wyświetlacz bargraficzny
-
InRush (Prąd rozruchowy silnika) -
Nr produktu 1500204 1500205

Wysokiej jakości dwubiegunowe testery napięcia

W celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas pracy w obwodach konieczne jest ustalenie braku napięcia. Należy to zrobić za pomocą wysokiej jakości testera napięcia, takiggo jak VOLTCRAFT VC-65. Może być stosowany w kategorii przepięciowej CAT IV 600V. W szczególności jest on zaprojektowany dla napięcia przejściowego do 8000Vpeak, a tym samym zapewnia maksymalną ochronę użytkownika. Jednak nie tylko poziom napięcia można za jego pomocą określić, ale również pole wirujące, test RCD i test ciągłości. To czyni z niego niezastąpione urządzenie pomiarowe, które oczywiście dostępne jest również w wersji skalibrowanej. 

Porównanie testerów napięcia

  VC-55 VC-63 VC-64 VC-65
Kategoria pomiarowa
CAT IV 600V, CAT III 1000V CAT IV 600V, CAT III 1000V

CAT IV 600V, CAT III 1000V

CAT IV 600V, CAT III 1000V

Zakres pomiarowy V/AC
12 do 690 V 12 do 690 V 12 do 690 V 12 do 1200 V
Test ciągłości
Test fazy
-
Test FI (RCD)
-
Wskaźnik kierunku wirowania
- - -
Nr produktu
1188073  1313885  1313886  2377871 

Bezkontaktowe testery napięcia

Bezdotykowe testery napięcia są poręczne i umożliwiają szybkie sprawdzenie obecności napięcia. Można też sprawdzić za ich pomocą, czy przedłużacze nie mają przerw. Tester  MS-540 może wykrywać nie tylko napięcie AC, ale także pola magnetyczne. Jest to szczególnie pomocne w przypadku naprawy pralek czy zmywarek. Działanie zaworów wlotowych można łatwo sprawdzić, zbliżając końcówkę pomiarową do cewki. Funkcja latarki, sygnalizacja akustyczna z wibracją oraz szeroki zakres napięcia (12-1000V AC MS-540) sprawiają, że niepozorny próbnik napięcia jest idealnym towarzyszem do codziennego użytku.

Testery izolacji

Sprawdzenie aktualnego stanu izolacji oraz ocena jakości izolacji (PI/DAR) jest proste i łatwe dzięki urządzeniu VOLTCRAFT ET-200. Usterki izolacji w uzwojeniach silników i generatorów lub w kablach ziemnych są natychmiast demaskowane. Czas trwania pomiaru może być wstępnie zaprogramowany aż do pomiaru ciągłego, a wartości graniczne mogą być zdefiniowane przed rozpoczęciem pomiaru. Dla wygodnej obsługi dostępny jest opcjonalny przewód pomiarowy wyzwalający MS-ET-200, za pomocą którego można wyzwalać pomiar bezpośrednio na końcówce poprzez naciśnięcie przycisku.

Mierniki rezystancji uziemienia

Sprawne uziemienie budynków o jak najmniejszej rezystancji ma ogromne znaczenie dla rozproszenia ewentualnych przepięć i zapewnienia działania urządzeń ochronnych. Jakość uziemienia powinna być sprawdzana w regularnych odstępach czasu. Odpowiednim i łatwym w obsłudze przyrządem jest  VOLTCRAFT ET-02, który dostarczany jest w komplecie z niezbędnymi akcesoriami. Urządzenie obsługuje pomiar 3-biegunowy poprzez szpilki uziemiające lub uproszczony pomiar uziemienia za pomocą 2-biegunowych cęgów. Duży podświetlany wyświetlacz i przejrzyście rozmieszczone elementy obsługi sprawiają, że ET-02 jest idealnym towarzyszem dla mobilnych zastosowań.

Miernik rezystancji uziemienia VOLTCRAFT EMZ-1000.

Za pomocą miernik  EMZ-1000 można określić rezystancję uziemienia bez odłączania kabla uziemiającego. Dzięki dwóm wbudowanym cewkom (cewka indukcji prądu i cewka pomiarowa) można łatwo i bez wysiłku określić rezystancję uziemienia. Oszczędzające czas narzędzie pomiarowe przy pracach instalacyjnych i konserwacyjnych, a także w budownictwie odgromowym.

 

 • Pomiar elektrod gruntowych fundamentowych i głębokościowych
 • Wszystkie systemy zakończeń powietrznych w budownictwie odgromowym
 • Rezystancja uziemienia na szynach wyrównawczych, rozdzielnicach i szafach rozdzielczych
 • Określenie jakości uziemienia w budowie instalacji i na maszynach stacjonarnych

Prosty i dokładny pomiar

Sondy testowe i adaptery pomiarowe, które ułatwiają codzienną pracę

 • Bezpieczne
 • Dobrze przemyślane
 • Sprawdzone
 • Niezawodne

Pasuje do wszystkich urządzeń pomiarowych VOLTCRAFT.

Inne akcesoria


Odkryj ciekawe tematy