40 lat VOLTCRAFT – oszczędzanie energii

Kontroluj zużycie energii elektrycznej

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym można znacznie obniżyć zużycie prądu. Odpowiednie urządzenia do bezpiecznej i precyzyjnej analizy w wygodny i prosty sposób określają zużycie energii elektrycznej i pozwalają zlokalizować prawdziwych „pożeraczy” budżetu.

Od 1995 roku VOLTCRAFT opracowuje urządzenia do pomiaru kosztów energii, które w sposób niezawodny i z wyjątkową dokładnością pozwalają określić moc rzeczywistą, a także bierną, moc pozorną oraz przesunięcia fazowe. Dzięki tym rozwiązaniom, nie tylko wykwalifikowanie elektrycy są wstanie uzyskać pełne dane o rzeczywistym zużyciu energii.

Nowa seria– teraz z przechowywaniem danych w chmurze

Nowy mierniki kosztów energii VOLTCRAFT® SEM6500 Wi-Fi wyposażony jest w funkcję przechowywania danych w chmurze. Dobrze znany wszystkim model SEM6000 w nowej wersji posiada jeszcze bardziej przydatne rozwiązania:

  • Połączenie z chmurmą przez Wi-Fi
  • Imponująca precyzja
  • Dostosowane do chmury zasilanie przez Tuya
  • Duża pamięć danych do rejestrowania długotrwałych pomiarów
  • Możliwość łączenia z inteligentnymi urządzeniami

Unikaj utraty ciepła z nieodpowiednią izolacją

Jedną z najskuteczniejszym metod na obniżenie kosztów energii jest dokładna kontrola budynku za pomocą kamer termowizyjnych. Podstawowe zastosowanie to ocena jakości izolacji cieplnej budynków, lokalizacja mostków cieplnych, kontrola pracy wentylacji, klimatyzacji i systemu ogrzewania. Można również wykryć uszkodzenia spowodowane wilgocią i pęknięcia struktury budynków.

Kamera kieszonkowa

Mieści się w każdej kieszeni czy walizce dzięki czemu można mieć ją zawsze pod ręką. Posiada alarm wysokiej i niskiej temperatury.

Kamera do smartfona

Umożliwia tworzenie i archiwizowanie zdjęć termowizyjnych z notatką, a także wysyłanie termografów w pilnych sprawach. 

Klasyczne kamery termowizyjne

Dostępne w różnych zakresach temperatur. Każdy pojedynczy piksel jest jednocześnie zapisywany jako wartość cieplna.

Odpowiednia wentylacja i oszczędność energii

Wentylacja w miesiącach zimowych zawsze wiąże się z pewnymi stratami ciepła. W celu utrzymania strat na jak najniższym poziomie, nowoczesna technika pomiarowa może być wykorzystana jako pomoc w optymalizacji wentylacji pomieszczeń.

Im więcej osób znajduje się w pomieszczeniu, tym szybciej wzrasta poziom CO2 w powietrzu, a koncentracja wszystkich obecnych spada. Jednak to nie jedyny problem. W źle wentylowanych pomieszczeniach, w których przebywa więcej osób wzrasta również ryzyko zarażenia wirusami i bakteriami zawartymi w powietrzu.

Wymień oświetlenie na LED i oszczędzaj energię

Pomiar natężenia światła

Odpowiednie oświetlenie pomieszczeń i miejsca pracy oferują potencjał dla działań oszczędzających energię. Przy zmianie świetlówek lub halogenów na nowoczesną technologię LED można skutecznie zredukować niepotrzebne koszty energii elektrycznej. 

Pobrzebną moc światła dla ochrony wzroku i zwiększenia bezpieczeństwa można sprawdzić tylko za pomocą odpowiedniego miernika. Jeśli wartości te nie są wystarczające, należy podjąć dalsze działania, takie jak zwiększenie liczby lamp i mocy żarówek. 

Naładuj ponownie - zamiast wyrzucać

Wymiana baterii na akumulatory jest zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju, oszczędza zasoby naturalne i przyczynia się do wyeliminowania powstawania problematycznych odpadów. VOLTCRAFT posiada wieloletnie doświadczenie w konstruowaniu sterowanych procesorowo ładowarek dla wszystkich typów akumulatorów.

Obecnie nowoczesne akumulatory mogą być używane w taki sam sposób jak baterie. Wystarczy raz naładować i można używac w momencie, gdy są potrzebne. Conrad Energy Endurance  łączy zalety baterii (niskie samorozładowanie) z zaletami akumulatorów (możliwość wielokrotnego ładowania).

Ładowarki do ogniw okrągłych VOLTCRAFT mogą obsługiwać wszystkie technologie i rozmiary akumulatorów. Dostępna jest nawet odpowiednia ładowarka do ogniw guzikowych.

Odkryj ciekawe tematy