Narzędzia dla elektryków » Najlepszy podstawowy sprzęt dla elektryków

W każdej profesji istnieją specjalistyczne narzędzia, które stanowią niezbędne wyposażenie do pracy i produkcji. To samo dotyczy elektryków, dla których np.  w branży budowlanej, praca bez odpowiednich narzędzi jest niemal niemożliwa. 

Narzędzia elektryczne służą jako podstawowe wyposażenie dla danej dziedziny działalności, a tym samym dla bieżącego funkcjonowania firmy zatrudniającej elektryka.

Istnieje wiele nowoczesnych specjalizacji w zawodzie elektryka, zarówno w wysoko wykwalifikowanych branżach, jak i w przemyśle. Główne obszary specjalizacji to instalacje elektryczne, konserwacja maszyn, konserwacja urządzeń oraz elektryka domowa. Wszyscy wykwalifikowani pracownicy wymagają z jednej strony podstawowego sprzętu, a z drugiej pewnych specjalistycznych narzędzi.

Przedstawiamy, co dokładnie jest wymagane.Narzędzia dla elektryków - stanowią część podstawowego wyposażenia

Śrubokręty, szczypce do cięcia ukośnego, uniwersalne oraz do zdejmowania izolacji to częste elementy wielu skrzynek narzędziowych. Ich popularność wynika z przystępnych cen w sklepach dla majsterkowiczów, gdzie często są sprzedawane jako zestawy. Te narzędzia, chociaż niedrogie, są zwykle przeznaczone dla amatorów majsterkowania, którzy używają ich sporadycznie, ze względu na ich średnią jakość. 

Profesjonaliści, którzy codziennie przez wiele godzin korzystają z narzędzi ręcznych, bezwzględnie potrzebują sprzętu najwyższej jakości. Jest to niezbędne już podczas szkoleń, kiedy trzeba nauczyć się prawidłowego korzystania ze szczypiec, wkrętaków izolowanych i innych narzędzi ręcznych. Ponadto, wysokiej jakości śrubokręt z antypoślizgową końcówką oferuje znacznie mniejsze ryzyko obrażeń niż np. tani produkt o podobnym wyglądzie.

Z tego powodu podstawowe wyposażenie stażystów powinno składać się wyłącznie z wysokiej jakości narzędzi. Przygotowaliśmy listę najważniejszych przyrządów, które elektryk powinien nosić w swojej skrzynce narzędziowej lub saszetce na pasku.


Nasza praktyczna wskazówka: odzież robocza

Pomyśl także o odzieży roboczej i sprzęcie ochronnym dla elektryków. Osoby pracujące w zawodach związanych z elektryką są narażone na szczególne ryzyko ze względu na części pod napięciem. Izolowane rękawice elektryczne, kaski ochronne dla elektryków, opcjonalnie z izolowaną osłoną twarzy, oraz izolujące gumowe maty zapewniają bezpieczeństwo w miejscu pracy.Inne ważne narzędzia dla elektryków

Oczywiście elektrycy potrzebują wielu innych narzędzi w zależności od wykonywanej pracy, ale niekoniecznie są one częścią podstawowego wyposażenia. Zamiast tego narzędzia te, podobnie jak reszta sprzętu, są przewożone w pojazdach, dzięki czemu zawsze pozostają pod ręką. Wymieniliśmy kilka przykładowych narzędzi:

Wiele produktów Conrad posiada certyfikat VDE. Wzmianka o zatwierdzeniu testu VDE w opisie produktu wskazuje, że narzędzia są izolowane zgodnie z wysokimi standardami, umożliwiając bezpieczną pracę z częściami pod napięciem do 1000 V prądu przemiennego (AC).Jak znaleźć odpowiednie narzędzia dla elektryków?

Dobre narzędzia działają niezawodnie przez długi czas. Upraszczają pracę elektryka, przyspieszają naprawy i skracają prace konserwacyjne.

Przy zakupie należy zwrócić uwagę na jakość i materiał, który będzie spełniał precyzyjne specyfikacje wymagane w danej branży i wytrzyma obciążenia typowe dla danego zastosowania.

Dokładnie przetestowane narzędzia i urządzenia można rozpoznać po certyfikatach wymienionych w opisie produktu. Na podstawie pieczęci testowych użytkownik zyskuje pewność, że odpowiednie normy jakości i bezpieczeństwa w momencie produkcji zostały spełnione.Bezpieczeństwo: wymiana narzędzi elektrycznych w odpowiednim czasie

Podobnie jak wszystkie narzędzia, urządzenia wykorzystywane przez elektryków zwykle podlegają pewnemu zużyciu. Zależy ono indywidualnie od rodzaju i częstotliwości eksploatacji oraz sił działających na urządzenie. Mechaniczne, chemiczne i termiczne przyczyny zużycia wpływają na narzędzie i z czasem pogarszają jego właściwości oraz precyzję.

Postępujące zużycie narzędzi prowadzi do ich awarii. Poprzez wymianę w odpowiednim czasie można zapewnić, że będą one nadal spełniać swoje zadanie. Powinieneś również mieć dostępne części zamienne do elektronarzędzi i urządzeń zasilanych akumulatorem używanych w Twojej firmie. Strategia MRO dostosowana do potrzeb przedsiębiorstwa jest podstawą optymalizacji bezpieczeństwa dostaw narzędzi i drobnych części.Kalibracja urządzeń pomiarowych dla bezpieczeństwa użytkowników

W przypadku narzędzi elektrycznych i urządzeń pomiarowych niezawodność przez cały okres ich eksploatacji jest kwestią najważniejszą. Dzięki kalibracji laboratoryjnej przeprowadzanej przez serwis kalibracyjny Conrad można mieć pewność, że urządzenia pomiarowe działają w dopuszczalnych zakresach i tolerancjach. W naszym systemie znajdziesz duży wybór urządzeń pomiarowych wstępnie skalibrowanych zgodnie z ISO lub DAkkS. Wystarczy zamówić wstępną kalibrację wraz z nowymi urządzeniami.

Poza wstępną kalibracją, laboratorium Conrad może również ponownie skalibrować istniejące urządzenia. Kalibracja urządzeń jest przeprowadzana niezależnie od producenta, zgodnie ze specyfikacjami ISO lub DAkkS. Krótki czas realizacji wynoszący do 7 (ISO) lub 12 (DAkkS) dni roboczych zapewnia stosunkowo niedługi czas przestoju urządzenia. Certyfikat stanowi potwierdzenie wyniku kalibracji i służy jako dowód korzystania ze skalibrowanych narzędzi w firmie oraz dla bezpieczeństwa użytkownika.Jak obniżyć koszty zaopatrzenia w artykuły MRO?

Zużyte narzędzia elektryczne, małe części i materiały eksploatacyjne, takie jak kable, zaciski, opaski kablowe lub elementy mocujące, nie należą do najważniejszych komponentów systemu produkcyjnego lub maszyny w firmie. Niemniej jednak zamawianie i magazynowanie tych części C wiąże się z dużym wysiłkiem organizacyjnym. Jeśli brakuje tych towarów, nie można przeprowadzić niezbędnych prac konserwacyjnych i instalacji, a cały proces produkcyjny może zostać zatrzymany. Jako profesjonalista w zakresie konserwacji, napraw i remontów, dysponujemy potrzebnymi elementami i odpowiednimi narzędziami. Jednak to nie wszystko. Wspieramy Cię naszymi wydajnymi rozwiązaniami z zakresu e-procurement i zapewniamy oszczędność czasu w procesie zamawiania.

Dokonywanie zakupów MRO online w Conrad upraszcza zarządzanie materiałami i logistykę towarów potrzebnych do prowadzenia firmy lub szkoleń. Szeroki asortyment produktów oferowanych przez Conrad, w tym od wielu renomowanych producentów, umożliwia dokonywanie porównań i oszczędności. Zwłaszcza gdy wymagane są znaczne inwestycje, warto zmienić obecnego dostawcę na firmę Conrad. Prosty i zintegrowany proces zamawiania w systemie Conrad minimalizuje nakład pracy, usprawnia procedury zakupowe i zapewnia przejrzystość kosztów.