Technologia automatyzacji dla instytucji edukacyjnych

Niezależnie od tego, czy chodzi o rozwój, produkcję czy logistykę - technologia automatyzacji i zautomatyzowane procesy stały się nieodzowne we współczesnym świecie pracy. Szczególnie w kształceniu w dziedzinie mechaniki i elektrotechniki istotne są możliwości kreatywnego przyswajania wiedzy. Doświadczenie można zdobywać w sposób praktyczny na zestawach i modelach symulacyjnych, które zostały opracowane specjalnie dla sektora edukacyjnego. Działania związane z digitalizacją są symulowane i poznawane na małą skalę, zanim zostaną zastosowane w dużych przedsięwzięciach.

      

Wprowadzanie automatyki w życie dzięki fischertechnik education

Learning factory 4.0 może być wykorzystywana w szkołach zawodowych i szkoleniach, a także do badań, nauczania i rozwoju na uniwersytetach, w firmach i działach IT. Symulacja odwzorowuje proces zamawiania, produkcji i dostawy w postaci cyfrowych i połączonych w sieć etapów procesu:

- Szkolenie i symulacja realistycznych przebiegów procesów
- Elementy optyczne i sensoryczne
- Cyfrowa identyfikowalność za pomocą NFC/RFID
- Połączenie z chmurą, sterowanie i odczytywanie danych za pomocą urządzeń inteligentnych
- Połączenie procesów logistycznych wyższego i niższego szczebla

Versionen

- Model szkolenia i symulacji 4.0 24V
- Model szkolenia i symulacji 4.0 24V PLC
- Model szkolenia i symulacji 4.0 24V PLC S7-1500
- Model szkolenia i symulacji 4.0 9V

Fischertechnik education oferuje rozwiązania dodatkowe do zestawu Robotyka, które nie mogłyby być bardziej precyzyjnie ukierunkowane na aktualny rozwój. Dzięki dodatkowym materiałom zestawy edukacyjne stanowią istotną pomoc dla nauczycieli i uczniów.

 

        

        

Raspberry Pi® Build HAT

Raspberry Pi® Build HAT to płytka dodatkowa opracowana we współpracy z LEGO® Education, która umożliwia sterowanie silnikami i czujnikami LEGO. Moduł oferuje cztery złącza do silników i czujników LEGO Technic z oferty LEGO® Education SPIKE™. Połączenie elementów LEGO i Raspberry Pi® jest nieograniczone pod względem konstrukcyjnym i programistycznym.

Cechy:

- Steruje maksymalnie czterema silnikami i czujnikami LEGO
- Pasuje do każdego modułu Raspberry Pi® z 40-pinowym złączem GPIO
- Łatwa w użyciu biblioteka Pythona do sterowania urządzeniami LEGO Technic
- Zintegrowany mikrokontroler Raspberry Pi RP2040 zarządza niskopoziomowym sterowaniem urządzeń LEGO Technic

      

Szkolenie przyszłych specjalistów w sposób kreatywny i zorientowany na przyszłość dzięki Eaton Easy E4

Specjaliści w dziedzinie automatyzacji i wizualizacji stają się coraz cenniejsi dla firm. Rozwiń możliwości edukacyjne i szkoleniowe, inwestując w najnowocześniejszy sprzęt. Spraw, by Twoja firma lub placówka edukacyjna stała się interesująca dla następnych pokoleń. Dzięki Easy E4 możesz przenieść małe i średnie zadania z zakresu automatyzacji i wizualizacji na wyższy poziom. Korzystając z najlepszego sprzętu i oprogramowania zapewnisz swoim pracownikom lub stażystom dodatkowe wsparcie i motywację do rozwoju.

easyE4 - Szybka droga do celu

Regulacja temperatury w sektorze spożywczym, proste zadania sterowania w budowie maszyn czy sterowanie oświetleniem w budynkach - szeroki zakres zadań sterowania może być teraz realizowany jeszcze łatwiej, wygodniej i szybciej dzięki nowej generacji przekaźników sterujących easyE4 z serii MoellerTM firmy Eaton. Poznaj wiele nowych korzyści, które pozwolą Ci zyskać cenny czas na naprawdę ważne sprawy.Trzymaj rękę na pulsie - więcej interesujących tematów ze świata techniki automatyzacji i pneumatyki