Modernizacja i rozbudowa maszyn i instalacji przemysłowych

Potrzebujesz zmodernizować, naprawić lub rozbudować swoje maszyny i instalacje przemysłowe? W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce. Oferujemy sprawdzone rozwiązania pochodzące od najlepszych producentów..

Najważniejsze kwestie::
> Częściowa modernizacja przynosi oszczędności
> Zakup i magazynowanie części zamiennych gwarantuje płynność procesu operacyjnego
> Optymalizacja procesu zapewnia wzrost produkcji
> Modernizacja maszyn jest ekonomiczną alternatywą dla zakupu nowych
> Regularna konserwacja i serwisowanie to najwyższy priorytet zadań

   

Jakie rozwiązanie łączy nowe i istniejące zakłady z Industrial Edge, systemami w chmurze i IIoT?

© Siemens AG 2019. Alle Rechte vorbehalten

Odpowiedź jest prosta: SIMATIC IOT2050

Brama IoT SIMATIC IOT2050 to prosty i ekonomiczny sposób, aby każdy zakład produkcyjny nie utracił połączenia z nowym, cyfrowym światem. Dzięki zainstalowanemu systemowi operacyjnemu SIMATIC Industrial OS w wersji Advanced, czas potrzebny na uruchomienie urządzenia jest krótszy. Typowym scenariuszem zastosowania SIMATIC IOT2050 jest prewencyjna konserwacja maszyn i łączenie produkcji z poziomem ERP (Enterprise Resource Planning), co zapewnia zminimalizowanie kosztownych przestojów zakładów produkcyjnych.

W tym celu oceniane są odpowiednie wskaźniki, które pozwalają na wczesnym etapie rozpoznawać początkowe oznaki zużycia. Nowa brama IoT pomaga uczynić produkcję bardziej elastyczną, niezawodną i wydajną. SIMATIC IOT2050 rejestruje, przetwarza i przechowuje odpowiednie dane. Dane te są przesyłane do narzędzia analitycznego działającego w chmurze, a następnie ocenione dane z chmury są przekazywane z powrotem do systemu utrzymania produkcji. Ta ciągła wymiana danych zamyka pętlę sterowania w celu optymalizacji okresów konserwacji w zakładzie produkcyjnym.

TeSys Island - w pełni cyfrowe zarządzanie obciążeniem od Schneider Electric

TeSys Island przełącza, chroni i analizuje silniki oraz inne obciążenia elektryczne. Sprawia, że maszyny stają się inteligentniejsze, skraca czas przestojów oraz zwiększa produktywność dzięki nawet o 50% szybszej korekcji błędów. Umożliwia bezproblemowe przełączanie, zabezpieczanie i zarządzanie silnikami oraz innymi obciążeniami do 80 A. Nowy system imponuje szybkością montażu, instalacji i konfiguracji. Prosta integracja z istniejącą architekturą zakładu jest niezależna od typu i producenta systemu sterowania..

Dzięki wyspie TeSys można przewidzieć 10 najczęstszych przyczyn awarii przenośnika taśmowego i uniknąć nieplanowanych przestojów, takich jak:.:

  • Błąd taśmy
  • Zakleszczone rolki
  • Uszkodzone zgarniacze
  • Uszkodzone boki taśmy
  • Ślizganie się taśmy
  • Zużycie bębna

  

NOWOŚĆ - Kompaktowy sterownik systemu WAGO I/O 100

 

 

Firma Wago oferuje teraz kompaktowy sterownik Compact Controller 100 ze zintegrowanymi modułami We/Wy, który jest optymalnie dostosowany do mniejszych rozwiązań automatyki.

Wago uzupełnia w ten sposób swoją ofertę o sprawdzoną rodzinę PFC 200. Sterownik ten może być stosowany w budowie maszyn i urządzeń, a także w przemyśle przetwórczym, usługach budowlanych i energetyce. Dzięki wykonaniu jako urządzenie do montażu na szynie DIN (REG), zgodnie z normą DIN 43880, nowy sterownik może być montowany również w małych rozdzielniach. Moduł We/Wy jest umieszczony razem ze sterownikiem w kompaktowej obudowie, dzięki czemu nie jest wymagane dodatkowe miejsca na inne elementy sterowania.

Poziom okablowania jest demontowalny - ma to zalety podczas instalacji i ułatwia wymianę urządzenia. Sterownik Compact Controller 100 może być dowolnie programowany zgodnie z normą IEC 61131 przy użyciu oprogramowania Codesys V3. Rozbudowane biblioteki IEC upraszczają tworzenie aplikacji. Urządzenie działa w oparciu o system operacyjny Linux pracującym w czasie rzeczywistym i obsługuje popularne protokoły sieciowe.

   

eSIGN - sygnały w nowym wymiarze

eSIGN - Najlepsza kolumna sygnalizacyjna w historii

Wraz z eSIGN przedstawiamy przyszłość technologii sygnalizacyjnej - kolumnę sygnalizacyjną, która wyznacza nowe standardy w zakresie widoczności, indywidualności i wydajności. Odznacza się zaawansowanymi funkcjami, maksymalną kompatybilnością i wzornictwem przemysłowym, które łączy funkcjonalność ze stylem i wytrzymałością. W ten sposób eSIGN, jako najnowsza generacja, definiuje przyszłość kolumn sygnalizacyjnych i wyznacza nowy standard w sygnalizacji przemysłowej.

Sygnalizacja na całej powierzchni
Wyraźne i niepowtarzalne podświetlane kolory zapewniające maksymalną widoczność.

Wszechstronne możliwości dostosowania do potrzeb
Różne tryby, podświetlone kolory i odcienie dla szerokiego zakresu zastosowań

Solidne wzornictwo przemysłowe
UL Typ 4X zapewnia odporność na promieniowanie UV i wpływy środowiska

Dla każdego
2 wielkości, z sygnalizatorem/ bez sygnalizatora, zasilanie 24 V / wersje z technologią IO-Link

   

WERMA eSIGN | Nowy standard w sygnalizacji przemysłowej


Dzięki nowemu eSIGN wprowadzamy światło w nowy wymiar. Elektroniczna modułowość umożliwia osiągnięcie różnych trybów sygnalizacji: z licznymi kolorami, poziomami jasności i efektami świetlnymi - od klasycznych świateł drogowych po całkowicie spersonalizowane ustawienia. Zmienne wskazania poziomu lub sygnalizacja pełną wysokością sygnalizatora mogą być bez trudu realizowane przy użyciu eSIGN. Zapewnia to nie tylko przegląd przebiegu procesów, ale także otwiera zupełnie nowe możliwości: klasyczny wyświetlacz wieży sygnalizacyjnej w poszczególnych etapach, tryb autoskalowania dla sygnalizacji na całej powierzchni i optymalnej widoczności, zmienny wskaźnik poziomu napełnienia od 0 do 100%, indywidualna kontrola zgodnie z wymaganiami.

Trzymaj rękę na pulsie - więcej interesujących tematów ze świata techniki automatyzacji i pneumatyki